kotwice w prezentacji

Kotwice w prezentacji

Kotwice w prezentacji – czym jest hologram w przemawianiu publicznym?

Wielu mówców przekonało się, jak trudne jest przemawianie. Z pewnością każdy może występować, nie ma w tej dziedzinie żadnych ograniczeń. Jednak nie każdemu to zajęcie przypadnie do gustu, zwłaszcza nie każdy odniesie taki sam efekt. Czyli zainteresuje słuchaczy jakaś ciekawostką.Przede wszystkim wystąpienie kilkugodzinne może być dla audytorium bardzo nudne. W szczególności, gdy nie jest to kabaret, wybory miss, czy inny popularny konkurs. Dlatego w tym zawodzie należy się posługiwać różnymi formami, pewnymi technikami. Zwłaszcza sprawdzonymi technikami, a jedną z nich są kotwice w prezentacji.

Na wielu naszych szkoleniach, zwłaszcza z prezentacji, perswazji uczymy różnych pomocnych technik. Przede wszystkim mają one za zadanie zaciekawienie słuchaczy, wprowadzenie urozmaicenia, różnorodności. W związku z tym jedną z nich jest hologram.

Bajkowa atmosfera – czyli jak tworzyć kotwice w prezentacji

Jest pewna ciekawa technika, która pozwala urozmaicić wystąpienie. Przede wszystkim pełni rolę pewnej kotwicy w prezentacji. Jest nią hologram, czy fikcyjna przestrzeń, z fikcyjnymi bohaterami, z fikcyjną historią. Zwłaszcza, kiedy zależy nam na zbudowaniu bajkowej i tajemniczej atmosfery. Dodatkowo ciekawie opowiedzieć słuchaczom o kilku postaciach takich, jak rycerz, piękna królewna czy smok. Wtedy właśnie możemy zaczarować przestrzeń i stworzyć w niej inny, wirtualny świat oparty na wyobrażeniach i skojarzeniach. W szczególności będzie nam potrzebny po to, aby do niego wracać i wykorzystywać do wcześniej wykreowanej sytuacji.
Przede wszystkim polega to na tym, że w początkowej fazie Twojego wystąpienia cofasz się w przestrzeni. Czyli udajesz się np. w lewy tylni róg sceny. Jednocześnie mówiąc: „Za siedmioma lasami, za siedmioma morzami, w starej wieży mieszkała piękna księżniczka, uwięziona przez …”

Szkolenia z prezentacji

Po co Ci hologram?

Przede wszystkim wykonując powyższą czynność kotwiczysz w ludzkiej wyobraźni widok wieży, księżniczki i jej blond włosów. Dodatkowo robisz połączenie i skojarzenie z tym konkretnym miejscem.
Należy sobie zadać pytanie, po co? Mianowicie, ilekroć później podczas swojej przemowy powiesz: „Smok szybko poleciał TAM”. Wskazując w tym samym czasie palcem lewy tylni róg sceny, każdy ze słuchaczy oczami wyobraźni ujrzy przerażoną królewnę w starej wieży, za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Warto wiedzieć, dlaczego tak się właśnie dzieje? A to dlatego, ponieważ zbudowałeś HOLOGRAM. Kotwica w prezentacji działa jak odnośnik, mówca przedstawia skrót myślowy, a słuchacze łączą go z rozbudowanymi wyobrażeniami i miejscem.

Należy pamiętać, że tak właśnie działa ludzka wyobraźnia. A dobry mówca musi ją wskrzesić, aby utorować sobie drogę do sukcesu.

Zapraszamy serdecznie na szkolenia z prezentacjitel. kom. + 48 503 129 393

Kreator