zarządzanie pokoleniami

Zarządzanie pokoleniami. Szkolenie zarządzanie różnorodnością

Zarządzanie pokoleniami – Szkolenie zarządzanie różnorodnością

Przed współczesnym menedżerem stanęło nowe wyzwanie do zrealizowania – zarządzanie pokoleniami. Obecnie w przestrzeni zawodowej współpracuje ze sobą kilka różnych pokoleń. Należy pamiętać, że każde z nich ukształtowało się w innych warunkach, innych czasach i okolicznościach. Co najważniejsze, wpływ tych czynników jest tak duży, że różnicuje pokolenia w wyrazisty sposób pod wieloma kryteriami. Dlatego nadzorowanie grupy pracowników w różnym wieku stanowi wyzwanie dla niejednego zwierzchnika. Wymaga od niego zrealizowania różnorodnych potrzeb oraz oczekiwań i umiejętnego zarządzania różnorodnością. Dodatkowo, wskazane są zmiany sposobów kierowania w stosunku do różnych grup pracowniczych. Umiejętność sprawnego dopasowani narzędzi kierowniczych w zarządzaniu podwładnymi może być gwarantem spełnienia tych oczekiwać. Czyli sukcesów na polu zarządzania różnorodnością pokoleniową.

Należy pamiętać, że należy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych grup pokoleniowych i ich oczekiwaniami. Następnie opracować sposób współpracy. Czyli doboru narzędzi kierujących i motywujących. Dlatego jest to ważne, z punktu widzenia potrzeb, wartości i motywacji poszczególnych pracowników.

Zarządzanie pokoleniami – czyli spektrum pracowników w zarządzaniu różnorodnością?

Aby sprawnie dowodzić pracownikami różnych okresów należy lepiej ich poznać. Z pewnością podczas szkolenia Zarządzanie różnorodnością dowiedzą się Państwo o współczesnych typologiach pracowników, pokoleniach X, Y oraz Z.  Przede wszystkim poznacie funkcjonujące określenia, czyli Baby Boomers, Milenialsi. Należy pamiętać, że każdy typ to inna kultura, inne nawyki, styl życia i oczekiwania. Jednocześnie inne podejście do współczesnego rynku pracy. W związku z tym wielu menedżerom ta różnorodność sprawia dużo kłopotu. Ponieważ muszą poznać nowe metody zarządzania różnorodnością pracowników, rozwijać się, kształcić, dopasowywać. W ten sposób, aby zarządzanie pokoleniami wychodziło im sprawnie i efektywnie. Tego wszystkiego nauczą się Państwo w trakcie warsztatów Zarządzanie różnorodnością – szkoleniu o tym, kim są i czego oczekują Wasi pracownicy?

Wiedza szkoleniowa znacznie ułatwi Państwu pracę i pozwoli zrozumieć motywatory podwładnych. Zarządzanie różnorodnością – szkolenie, które ułatwi Państwu współpracę z pracownikami różnych pokoleń. Na pewno wśród Państwa pracowników znajdą się osoby reprezentujące pokolenie stabilne i poświęcające się swojej pracy.  Dodatkowo pracowników, którzy są pewni siebie, dobrze wykształceni, znający języki obce. Z pewnością znajdą też Państwo pracowników, którym nie odpowiadają dotychczasowe standardy pracy. Czyli takich, którzy są inaczej przygotowani zawodowo do obecnych warunków. W szczególności mający inne priorytety, oczekiwania, styl życia i cele.

Jednocześnie z innej strony zauważą Państwo grupę pracowników, którzy urodzili się w świecie smartfonów i tabletów. Dla nich przede wszystkim istnienie w wirtualnej rzeczywistości jest codziennością. Nie widzą barier w kontaktach i komunikacji. Czyli normalnym jest kontakt z drugim końcem świata za pomocą narzędzi elektronicznych. Dlatego szkolenie z zarządzania różnorodnością jest takie ważne, gdyż pozwala zrozumieć różnice w funkcjonowaniu pokoleń. I tu przede wszystkim dowiedzą się Państwo wiele ciekawostek o współczesnych pokoleniach, ich preferencjach i zróżnicowanych potrzebach.

Należy pamiętać, że waga udziału różnych grup wiekowych z czasem się zmienia oraz ich natężenie na rynku pracy. Dlatego chcąc się dopasować i umiejętnie nimi zarządzać należy zwiększyć swoją wiedzę o obecnych pokoleniach.
Zapraszamy na szkolenie z Zarządzania Pokoleniami, czyli zarządzanie różnorodnością pokoleniową.

Dzięki szkoleniu z Zarządzania Pokoleniami Kadra Kierownicza:

 • Otrzyma wiedzę i narzędzia pomocne w zarządzaniu różnorodnością pokoleniową
 • Pozna różnice w postawach pracowników z różnych grup wiekowych
 • Wypracuje praktyczne rozwiązania pomocne w pracy z młodszymi pracownikami (pokolenie Y)
 • Rozwiąże wiele trudnych sytuacji w zarządzaniu zróżnicowaną wiekową kadrą

 

PROGRAM SZKOLENIA Zarządzanie Różnorodnością:

Nowe wyzwania i wymagania rynku pracy

 • Co się zmieniło na rynku pracy w ostatnich latach?
 • Rynek pracownika a rynek pracodawcy
 • Najważniejsza cecha szefa – elastyczność i reagowanie na zmiany

Zarządzanie różnorodnością – szkolenie z Konfliktów pokoleń – X contra Y, Z itd…

 • Czym jest pokolenie?
 • 5 pokoleń na rynku pracy – podobieństwa i różnice
 • Charakterystyka różnych grup grup

Etos pracy i stosunek do utraty pracy
Stosunek do władzy i autorytetu
Work-life balance
Potrzeby psychologiczne
Samodzielność i swoboda
Otwartość na zmiany
Technologia

Co motywuje poszczególne grupy pokoleń? Szkolenie z zarządzania różnorodnością

 • Czego oczekują poszczególne grupy pracowników od pracodawcy i szefa?
 • Odmienność pokolenia Y w pracy
 • Jak motywować pokolenie młodych pracowników?
 • O motywacji pozafinansowej w praktyce

Nie taki diabeł straszny w zarządzaniu pokoleniami

 • Zalety wynikające ze współpracy pokoleniowej
 • Jak wykorzystać zarządzanie różnorodnością pokoleniową?

Zarządzanie różnorodnością, szkolenie na co dzień

 • Komunikacja szefa – jak komunikować się z Igrekiem?
 • Dystans vs partnerstwo
 • Coaching vs mentoring
 • Samorozwój Igreka
 • Złote zasady pracy z Igrekiem – jak je wdrażać do codziennej pracy?

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową w sytuacji roszczeń i oczekiwań?

 • Słuszne i niesłuszne roszczenia pracownika – jak reagować? Ścieżki działań i scenariusze rozmów

Praca nad indywidualnymi problemami uczestników szkolenia

 

Dodatkowo zobacz również szkolenie z motywacji!

Szkolenia z Zarządzania Pokoleniami, czyli Zarządzania różnorodnością są projektowane po wcześniejszym audycie. Daje to możliwość precyzyjnego przygotowania treningu pod potrzeby naszych klientów.

Możemy je przeprowadzić z formie stacjonarnej w siedzibie Klienta lub zorganizować je w formie online. W celu uzyskania pełnych informacji prosimy o skorzystanie z ZAPYTANIA OFERTOWEGO lub prosimy o kontakt z Doradcą:

tel. kom. + 48 503 129 393

[email protected]