Jak być dobrym kierownikiem

Jak być dobrym kierownikiem?

Zostałeś awansowany na kierownika, a może zależy Ci na tym, aby taki awans uzyskać? Jeśli tak, to jedno z częściej zadawanych sobie pytań brzmi – jak być dobrym szefem? W szczególności takie pytanie zadają sobie początkujący kierownicy. Wszak od tego zależy czy będziesz mieć dobry kontakt z zespołem, czy oni będą wykonywać Twoje polecenia i jak będzie się układać cała Wasza współpraca. Jeśli interesuje Cię jak zostać kierownikiem oraz jakie mogą być słabe strony Twojej osoby na tej drodze, koniecznie sprawdź ten artykuł. Pomoże Ci on osiągnąć wyznaczone cele i podpowie, jak dbać o swój rozwój zawodowy.

Jak być dobrym szefem, czyli cechy dobrego kierownika

Na pewno byłeś świadkiem lub uczestnikiem rozmów, w których pracownicy chwalą lub narzekają na swojego kierownika. Zdarza się to w praktycznie każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. Poniżej przedstawiamy najbardziej i najmniej pożądane cechy, którymi dobry kierownik powinien się charakteryzować.

Cechy dobrego szefaSłabe strony kierownika
●      znajomość fachu i pracy;

●      dobry kontakt z pracownikami;

●      dobra komunikacja;

●      słowność i sprawiedliwość;

●      pracowitość i obowiązkowość.          

●      niepunktualność;

●      niedotrzymywanie słowa;

●      obojętność wobec pracowników;

●      lenistwo i skłonność do lawirowania;

●      uczestnictwo w spiskach i plotkach.

Jak widać, aby zostać dobrym kierownikiem, nie trzeba wcale robić tak dużo – liczy się uczciwość wobec samego siebie, swojego pracodawcy i pracowników. Ci ostatni widząc, że ich przełożony przykłada się do pracy i nie boi się wykonywania trudnych zadań, sami chętniej w nich uczestniczą. Kierownik staje się wówczas dla nich liderem, za którym są skłonni podążać i na którego opinii im zależy. Oczywiście łatwo jest powiedzieć: bądź dobrym szefem. Trudniej to wykonać. Źródeł do nauki jest wiele: poradniki, książki, YT, porady kolegów menedżerów itp. I wszystkie są dobre. Ale esencja najlepszej wiedzy jest tylko na szkoleniu kierowanie zespołem.
  

Szkolenia menedżerskie

Jak zostać kierownikiem?

Coraz więcej firm stosuje dokument, będący częścią regulaminu pracy, określający w jasny i precyzyjny sposób ścieżkę kariery i możliwości awansowania. W takich dokumentach znajdują się wszystkie wymagania i warunki, które należy spełnić, aby droga do awansu się otworzyła. Wśród tych najczęstszych pojawia się odpowiednie wykształcenie, staż pracy oraz kursy i szkolenia. Istnieją także inne czynniki, ułatwiające awans na kierownika. Jest to między innymi zdolność do przewodzenia zespołowi pracowników, dobra komunikacja z ludźmi, umiejętność rozwiązywania konfliktów oraz wysokie wyniki zespołu. Odpowiedzialny szef nie będzie obawiać się tego, by na ważnym stanowisku umieścić taką właśnie osobę. Jeśli widzisz w sobie pożądane cechy kierownika lub inne osoby sygnalizują Ci, że powinieneś na takim stanowisku się znajdować, nie lekceważ tego. Biorąc udział w szkoleniu menedżerskim, dowiesz się wielu innych, bardzo przydatnych rzeczy, które tylko umocnią Twoją pozycję na tym stanowisku.

Jakie mogą być słabe strony kierownika?

To bardzo ważne pytanie, którego sporo osób unika, zwłaszcza szefowie, którzy mogą czuć się niestabilnie w roli kierowniczej. Dlaczego? Ponieważ w społeczeństwie błędnie tworzony jest obraz wszechwiedzącego i nieomylnego przełożonego. Tymczasem każdy z nas jest tylko człowiekiem, mającym swoje mocne i słabe strony. Ważne jednak jest to, by te słabsze strony nie miały negatywnego wpływu na naszą pracę. Istnieją także sposoby, dzięki którym posiadanie ów słabszych stron, można przekuć na większą sympatię i szacunek ze strony pracowników do przełożonego. Widząc, że nie jest on idealny, ani nawet nie próbuje sprawiać na swój temat takich opinii, nabierają do niego zaufania i traktują jako „swojego”. Ważne, aby się do tego przyznawać, mówić o swojej niewiedzy otwarcie, a jako specjalistę traktować swojego podwładnego. Efekt będzie bardzo pozytywny, jak po szkoleniu z motywowania. Pracownik w ten sposób otrzyma informację, że jest ważnym źródłem informacji i także autorytetem dla swojego szefa

Pożądane cechy menadżera – szkolenia menedżerskie

Uczestnictwo w naszym kursie menedżerskim może być przydatne wszystkim osobom, które niebawem mogą brać udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko menadżera lub kierownika. Podczas takich rozmów zawsze pada pytanie ze strony rekrutera, aby kandydat przedstawił swoje mocne i słabe strony. Jest to pytanie podchwytliwe, które wielu osobom sprawia duże kłopoty. Czy umiesz poradzić sobie z tak postawionym pytaniem? Odpowiedzi dobrych może być kilka, w szczególności takich, które odwrócą takie pytanie w Twojej atuty. Na pewno poznacie je w czasie naszego szkolenia z kierowania zespołem, dowiesz się jak być dobrym szefem, jak radzić sobie z podwładnymi, czyli jak zostać kierownikiem. Właśnie takich informacji poszukiwałeś? Jeśli tak, już dziś sprawdź ofertę na kurs i szkolenia, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich naszych szkoleń menedżerskich.

Szkolenia Menedżerskie

W sprawie szkoleń zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą tel. kom. + 48 503 129 393

Kreator