jak zarządzać zespołem

Jak zarządzać zespołem

Myślisz o tym, aby zwiększyć swoje kompetencje zawodowe, a co za tym idzie, starać się o awans na stanowisko kierownicze? Jeżeli tak, przyda Ci się wiedza i umiejętności na temat: jak zarządzać zespołem? W skrócie można napisać, że ludzie dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy są urodzonymi liderami oraz tych, którzy muszą się tego nauczyć, czyli nauczyć zarządzać zespołem. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, to znaczy, że jesteś w dobrym miejscu.

Kto powinien wiedzieć, jak zarządzać zespołem?

Nie tylko osobom na stanowiskach kierowniczych przydają się umiejętności z zarządzania ludźmi. W rzeczywistości jest to wiedza, którą każdy z nas może wykorzystywać na co dzień, w swojej pracy, szkole i domu. Mając jednak odpowiednie kompetencje w tym zakresie, znacznie łatwiej jest nam uzyskać oczekiwany awans. A także zostać przyjętym do nowej pracy na lepszych warunkach. Ludzie umiejący zarządzać innymi osobami, są dla pracodawców na wagę złota. Nawet, jeśli nie mają merytorycznego przygotowania branżowego. Podsumowując, odpowiedź na wyżej postawione pytanie obejmuje: menadżerów, kierowników, liderów, ale również brygadzistów, majstrów, a także wszystkich, którzy każdego dnia muszą zarządzać ludźmi. Do takich osób należy chociażby nauczyciel w szkole.

Jak zarządzać pracownikami, kiedy nie masz posłuchu?

Z czym największy problem mają osoby zarządzający ludźmi? Jedna z tych rzeczy to brak autorytetu u swoich podwładnych. A kiedy go nie ma, trudno oczekiwać wykonywania poleceń i zaangażowania w pracę. W jaki zatem sposób można zbudować autorytet w grupie osób, którym mamy przewodzić? Jest to jedna z odpowiedzi, którą poznasz, zapisując się chociażby na kurs kierowanie zespołem. Na nim dowiesz się, jak dobrze zarządzać zespołem w Twoim dziale. My tymczasem możemy zdradzić kilka rzeczy, które mogą w tym pomóc i to ułatwić.

Zdobądź odpowiednie kompetencje – znajomość stanowiska lub delegowanie zadań

Kiedy masz zajmować stanowisko kierownicze i zarządzać ludźmi, powinieneś dobrze wiedzieć, na czym ich praca polega. Jeśli zajdzie taka konieczność, potrafić zastąpić każdego z nich na jego stanowisku pracy innym pracownikiem lub umieć odpowiednio delegować zadania. Jest to cenne w szczególności, gdy kierownik sam kiedyś wykonywał zadania swoich podwładnych i zna ich pracę od podszewki. Osoby takie są darzone dużym szacunkiem przez pracowników i utożsamiają się z nią. Doceniają to, że szef w przeszłości pracował na podobnym do nich stanowisku i rozumie specyfikę wykonywanego zawodu.
   

Szkolenia Menedżerskie

Umiejętności interpersonalne – szkolenia z komunikacji, komunikacja z podwładnymi

Nawet najbardziej szanowany przełożony może mieć problemy z zarządzaniem ludźmi, jeśli nie będzie umieć dobrze się z nimi komunikować. Niestety, temu zagadnieniu w dalszym ciągu poświęca się zbyt mało czasu, czego konsekwencją są różnego rodzaju problemy na linii pracownicy – przełożony. I tak np. dla brygadzistów kurs zarządzanie zespołem produkcyjnym daje potężną dawkę wiedzy i umiejętności. Bardzo cennych i niezbędnych do jasnego i przejrzystego komunikowania się z ludźmi w różnych sytuacjach. Dzięki niemu dowiesz się jak mówić zwięźle, by wszyscy Cię rozumieli. Dowiesz się, jak wydawać polecenia, by zespół chciał je wykonywać oraz jak konstruktywnie krytykować, aby pracownik nie poczuł się urażony. W szczególności, aby krytyka była dla niego motywująca i zachęcająca do zmian postaw na prawidłowe. Tak naprawdę suma wszystkich elementów sprawi, że uda Ci się zbudować Twój autorytet, jako zwierzchnika.

Brak dystansu

Dobry przełożony powinien mieć silną psychikę oraz… duży dystans do samego siebie. Jedna z ważniejszych rzeczy, których można się dowiedzieć podczas szkolenia jak dobrze zarządzać zespołem, to umiejętność radzenia sobie z atakami na samego siebie. Niejednokrotnie może się zdarzać, że członkowie zespołu będą próbować podważać kompetencje lub autorytet przełożonego. Mogą próbować wyprowadzić go z równowagi lub zdyskredytować. Zwłaszcza, gdy szefem stał się wcześniejszy kolega. Nie wiedząc, jak w takiej sytuacji postępować, można narazić się na poważne problemy. My jednak przygotujemy wszystkich zainteresowanych na takie okoliczności. Damy Ci zestaw niezbędnych narzędzi, wiedzy i praktycznych umiejętności, które przydadzą się w najbardziej stresujących sytuacjach życia zawodowego i prywatnego.

Szkolenie kierowanie zespołem dla początkujących i wytrawnych szefów

Jeżeli i Ty zadajesz sobie pytanie, jak skutecznie zarządzać zespołem i nie potrafisz jednoznacznie na nie odpowiedzieć, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Dzięki nam wejdziesz na nowy, wyższy poziom komunikacji i kompetencji, które okażą się bezcenne dla twojej dalszej kariery, ale i własnej satysfakcji. Im szybciej nauczysz się zarządzać zespołem, tym szybciej będzie mógł te umiejętności przełożyć na wymierne korzyści finansowe dla siebie.

Dla każdego szefa mamy jakaś propozycję. Jeżeli np. jesteś kierownikiem na produkcji to rozważ szkolenia z zarządzania zespołem produkcyjnym.

Zarządzanie zespołem produkcyjnym

W sprawie szkoleń zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą tel. kom. + 48 503 129 393

Kreator