Techniki sprzedaży bezpośredniej

Techniki sprzedaży bezpośredniej

Sprzedaż bezpośrednia jest jedną z najstarszych metod sprzedaży. Na czym ona polega? Jakie są jej mocne i słabe strony? Czy istnieją techniki na zwiększenie skuteczności sprzedaży bezpośredniej, dzięki którym zyskamy nowych klientów i poprawimy swoje wyniki sprzedażowe? Dla wszystkich, które to zagadnienie interesuje, mamy dobrą wiadomość. Doskonale znamy wszystkie techniki sprzedaży i przygotowaliśmy na ich temat specjalistyczne szkolenia.

Komu przydadzą sszkolenia techniki sprzedaży?

Kiedy mówimy o sprzedaży bezpośredniej, najczęściej utożsamiamy to z akwizytorami i przedstawicielami handlowymi. Tymczasem zakres osób, stosujących tę formę sprzedaży jest znacznie większy. Do tego grona zaliczają się sprzedawcy w sklepach, doradcy w salonach sieci komórkowych i samochodowych, wspomniani wcześniej przedstawiciele handlowi, a nawet farmaceuci lub pracownicy działów w marketach budowlanych. Podsumowując, każdy, kto ma kontakt z klientem końcowym i ma okazję cokolwiek mu zaproponować, doradzić, prowadzi wówczas sprzedaż bezpośrednią. Zachętą do tego, aby doskonalić techniki sprzedaży w sklepie, są najczęściej premie wypłacane za dokonaną sprzedaż. Motywuje to pracowników do większe zaangażowania i szukania nowych sposobów, by zachęcić klientów do zakupu. Aby skutecznie doskonalić swoje techniki sprzedażowe, najlepiej poznawać je pod okiem doświadczonych trenerów. Osób, mogących pochwalić się ugruntowaną wiedzą i bogatym portfolio. Ucząc na swoim przykładzie jak sprzedawać, mają największe szanse skutecznie wyposażyć zainteresowanych w cenną wiedzę i umiejętności.

Jakie są techniki sprzedaży bezpośredniej?

Na przestrzeni lat zmieniały się metody sprzedaży bezpośredniej. Jest to konieczne z wielu powodów. Rosnąca świadomość wśród konsumentów, nasilanie lub osłabianie pewnych trendów i zmiana przekroju społecznego w wybranych branżach. Uczestnicząc w takim szkoleniu, dowiadujemy się, że sprzedawca jest nie tylko specjalistą od danego rodzaju produktów, ale po części również psychologiem. Na podstawie sygnałów werbalnych i niewerbalnych, wysyłanych przez klienta, musi w krótkim czasie i samodzielnie dopasować najlepszą technikę sprzedażową do danej sytuacji. Jak to zrobić? Jak wzbudzić w podejrzliwym klienci zaufanie do swojej osoby i reprezentowanej firmy? Co i jak mówić, aby zainteresować swojego rozmówcę? Jak zachęcić go do podjęcia ostatecznej decyzji, robiąc to w sposób delikatny i nie być podejrzanym o wywieranie nacisku? Tego wszystkiego i jeszcze więcej ciekawych informacji, można dowiedzieć się podczas specjalistycznych szkoleń.
  

Szkolenia ze sprzedaży

 

Sprzedaż bezpośrednia — przykłady z życia wzięte

Chyba każdy potrafi wymienić po kilka przykładów ze swojego życia, kiedy próbowano mu coś sprzedać i ewidentnie robiono to źle. Kiedy znajdujemy się po stronie klienta, łatwiej dostrzec te błędy niż wtedy, kiedy sami jesteśmy sprzedającym. Bardzo często zbyt usilne i nachalne próby sprzedaży przynoszą wręcz odwrotny skutek, na stałe zniechęcając klientów i pozostawiając niekorzystne wrażenie po kontakcie. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że tak. Jest to łatwiejsze, niż może się wydawać. Sprawdzone techniki sprzedażowe dostępne są dla każdego, kto tylko chce je poznać i się ich nauczyć. Pierwszym krokiem jest przyswojenie teoretycznej wiedzy na ich temat, a następnie ćwiczenia praktyczne. W ich trakcie będziemy utrwalać zdobyte informacje, wypracowywać pożądane zachowania i pozbywać się tych, które odpowiadają za dotychczasowe porażki. Aktywne uczestnictwo i zaangażowanie prowadzić będzie od osiągnięcia wyznaczonego celu. Zostania skutecznym i wiarygodnym sprzedawcą.

Masz szansę być najlepszym handlowcem!

Na pewno znasz stare przysłowie, które mówi, że lepsze jest deko handlu niż kilogram pracy. Co powiesz jednak na to, aby umieć zamienić ów deko na kilogramy, nie tracąc na obsługę klienta więcej energii niż dotychczas, ale za to maksymalizując zyski? Jeżeli wykażesz zdecydowaną postawę, by stać się takim sprzedawcą, będziesz umieć sprzedawać przysłowiowy śnieg Eskimosom.

Wszystko, co najważniejsze i najskuteczniejsze na naszych treningach, dlatego zapraszamy na szkolenia Techniki sprzedaży.

Szkolenie techniki sprzedaży

W sprawie szkoleń zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą tel. kom. + 48 503 129 393

Kreator