rozwój osobisty

Rozwój osobisty – od czego zacząć?

Masz wrażenie, że cały świat gna do przodu, a Ty od pewnego czasu stoisz w miejscu? Innymi słowy — cofasz się. Chcesz coś z tym zrobić, ale nie wiesz co? Potrzebna Ci skuteczna motywacja i skrojony na miarę Twoich potrzeb plan rozwoju osobistego. My to świetnie rozumiemy. Każdego dnia mamy do czynienia z osobami, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i nadać swojemu życiu nowy kierunek. Jesteśmy od tego, aby im w tym pomóc. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie.

Poznaj szkolenia coachingowe

W nieskończoność można wymieniać powody, dla których nie rozwijamy się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. W czasie całego tego procesu spotyka nas wiele przeciwności i jest to jak najbardziej normalne i naturalne. Umiejętność radzenia sobie z nimi, akceptowania porażek i nabierania sił do dalszej drogi jest jednak tym, czego wielu osobom brakuje lub… nie są świadomi, że tę siłę posiadają. Kurs rozwoju osobistego to specjalistyczny projekt, dedykowany wszystkim osobom, pragnącym nadal się rozwijać. Czy to w życiu prywatnym, zawodowym lub osiągać inne, własne indywidualne cele.

Rozwój osobisty – czyli szkolenia wzmacniające

Podczas szkolenia z rozwoju osobistego uczestnicy nabywają niezwykle cenną i praktyczną wiedzę — jak radzić sobie w codziennym życiu. Jak pokonywać mniejsze i większe trudności? Czy każda „porażka” rzeczywiście nią jest i trzeba się nią przejmować? A może wiele dotychczasowych upadków tylko pozornie było porażką, a w rzeczywistości nie miało większego wpływu na Twoje życie i nie trzeba się nimi martwić? Na te i inne pytania odpowie coach — trener rozwoju osobistego.
    

Szkolenie Coachingowe

  

Dla kogo kursy rozwoju osobistego?

Powszechnie uważa się, że rozwój osobisty to hasło zarezerwowane dla celebrytów, biznesmenów i osób piastujących wysokie stanowiska. Nic bardziej mylnego. Każdy człowiek ma taką samą wartość i każdy ma prawo do osobistego rozwoju — w kierunku, który sam sobie wyznacza. W tym miejscu pojawia się jeszcze jedno ciekawe zagadnienie. Mnóstwo osób przez wiele lat realizowało oczekiwania innych osób, zapominając, co jest ważne dla nich samych. Spełniając np. ambicje rodziców na temat swojego wykształcenia lub zawodu, mimowolnie stawało się nieszczęśliwymi i traciło wiarę w samego siebie.

Dzieje się tak nawet wtedy, jeśli patrząc z boku na taką osobę, mamy przekonanie, że odniosła ona sukces w swoim życiu. Coaching osobisty pozwala to zmienić. Nie jest to ani szybkie, ani łatwe, podobnie jak inne ważne dla nas rzeczy. Czy jednak warto brać udział w takich warsztatach? Jeżeli na serio traktujesz swoje życie, chcesz z niego wycisnąć najwięcej, ile się da i lubisz podejmować nowe wyzwania, to warsztaty rozwoju osobistego są właśnie dla Ciebie.

Jak wyznaczyć cele rozwoju osobistego?

Co jest jedną z największych trudności dla osób, które wchodzą na ścieżkę rozwoju osobistego? Może to być zaskoczeniem, ale jest to wyznaczenie nowych celów. Ich zdefiniowanie, rozpoznanie, uświadomienie sobie tego, czego do tej pory w ich życiu brakowało, w wielu przypadkach jest bardzo bolesne. Dlaczego? Ponieważ uświadamia to tym osobom, że przez wiele lat żyły w próżni, zawieszeniu, a ich życie nie było takie, w jakie być może wierzyli. Jest to jedna z tych gorzkich pigułek, którą należy połknąć, zaakceptować i ruszyć do boju. Jakie w tym wszystkim jest zadanie coacha? Trener rozwoju osobistego jest całym czas przy Tobie. Jego zadaniem jest motywowanie Cię do dalszej pracy. Nie należy jego roli mylić z poklepywaniem po plecach i mówieniem, że „wszystko będzie dobrze”, „czas leczy rany” i że „wszystko samo się ułoży”.

Szkolenia coachingowe doskonałym narzędziem rozwojowym, czyli „wszystko będzie dobrze”

Wiele osób rzeczywiście chciałoby takie słowa usłyszeć i w nie uwierzyć, jednak w realnym życiu bardzo rzadko takie życzenia się spełniają. Wielokrotnie większą szansę na sukces mamy wtedy, gdy sami bierzemy sprawy w swoje ręce, wykazując się ciężką, mozolną pracą w pocie czoła. Coach wskaże i wyjaśni Ci najlepsze techniki rozwoju osobistego, które będą Twoimi narzędziami w tej pracy. Ucząc się ich, posługiwania się nimi, stopniowo będziesz się zmieniać, co nie umknie uwagi Twojej i Twojego otoczenia.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach coachingowych. To doskonały sposób na rozwój pracowników, podniesienie kwalifikacji i doskonalenia się.

Szkolenia coachingowe

W sprawie szkoleń zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą tel. kom. + 48 503 129 393

Kreator