zarządzanie zmianą w kryzysie

Zarządzanie zmianą w kryzysie

Zarządzanie zmianą w kryzysie – czyli czas na poważne wyzwania

Zarządzanie zmianą w kryzysie to warsztat on-line na sytuacje szczególne. Zmiany mamy wszędzie! W firmie, w gospodarce, biznesie, polityce, po prostu wszędzie i zawsze. Natomiast pojawiają się sytuacje szczególne, wyjątkowe. W szczególności należą do nich zmiany ustrojów, kryzysy finansowe, przemiany społeczne, pandemie itd. Procesy, które wpływają na życie osobiste, zawodowe, działalność biznesu i instytucji. Przede wszystkim nagłe zdarzenia, konflikty, czy bieżąca pandemia doprowadzają do sytuacji, na które nie udało się nikomu całkowicie zabezpieczyć.
Czyli zmiana jest elementem stałym naszego życia, jest to sytuacja nieunikniona. Oczywiście w sytuacjach nagłych, kryzysowych może Państwa bardzo zaskoczyć. W szczególności trudno przewidzieć jej skutek i oddziaływanie na Państwa organizację lub życie prywatne. Zapewne w prostych przypadkach wiele przedsiębiorstw posiada pakiety zarządzania na sytuacje kryzysowe. Należy jednak pamiętać, że trudno jest wszystko przewidzieć do samego końca. 

I jak tu teraz działać? Cóż począć? Co najważniejsze, to mieć plan kryzysowy. Wydaje się to takie proste, a trudne do stworzenia. Plan jest jedną z najważniejszych rzeczy, elementów, aby nie działać po omacku. Następnie wdrożenie. I tu też napotkają Państwo wiele kłopotów. Pojawią się wątpliwości, czy wypali, czy to dobry sposób, czy warto itp. Ponieważ prawie każdy boi się ryzyka, jakie niosą za sobą zmiany. Ale nie wolno stać w miejscu w momencie, gdy staniecie Państwo przed faktem dokonanym. Gdy macie do czynienia z dużą sytuacją kryzysową jakiś ruch, jakąś zmianę muszą Państwo wdrożyć. W czasach „dobrych” nie było potrzeby pilnej edukacji, tworzenia wyjść awaryjnych i alternatywnych rozwiązań.  Ale co zrobić, gdy taka sytuacja spotkała Państwa firmę, spotyka lub spotka w przyszłości?

Zarządzanie zmianą w kryzysie – przede wszystkim DZIAŁANIE!

Należy pilnie działać. Uruchomić wszelkie moce i pokłady. Między innymi stąd szkolenie on-line Zarządzanie zmianą w kryzysie. Które pomoże rozwiać wiele problemów i wątpliwości. Przede wszystkim nauczycie się Państwo planować zmiany w kryzysie, analizować, przewidywać ryzyko. Dowiecie się jak wyznaczać liderów odpowiedzialnych za proces zmian w czasach trudnych, kryzysowych. Poznacie w trakcie role i postawy Waszych pracowników. Zwłaszcza, ujrzycie, gdzie są szanse, a gdzie zagrożenia i opór ludzi przed zmianami. Następnie pozostaje ustalenie formy i kanałów komunikacji, egzekwowanie wdrożeń i analiza.

Ten warsztat naprawdę może Państwu pomóc w tych trudnych sytuacjach. Zarządzanie zmianą w kryzysie on-line to recepta na szybkie wdrożenie nowych rozwiązań, adaptację do nowych warunków i przestrzeni. Zwłaszcza na poprawę jakości, modernizację i reakcję do aktualnej sytuacji kryzysowej. Szkolenie on-line Zarządzanie zmianą w kryzysie może stać się „lekiem na niejedno zło”.

Program i organizacja szkolenia Zarządzanie zmianą w kryzysie on-line
  

 Zarządzanie zmianą w kryzysie

 Czas trwania: 4 bloki x 1,5 godziny

Blok 1.

 • Etapy wdrażania zmian – czyli zalecane działania i najczęstsze błędy
 • Planowanie zmiany z wykorzystaniem narzędzi analizy pola sił i analizy interesariuszy
 • Niezaplanowane zmiany, alternatywne działania i analiza ryzyka

Blok 2.

 • Identyfikacja liderów zmiany + profile postaw
 • Cykl przechodzenie przez trudną zmianę. Jak przewidywać zachowanie + dobre praktyki menadżera
 • Opór ludzi w zmianie – jego źródła + działania minimalizujące

Blok 3.

 • „Mapa zaangażowania” w motywowaniu do zmian
 • Komunikowanie zmian – czyli analiza błędów + dobre praktyki
 • Omówienie konkretnych kanałów komunikacji
 • Utrwalanie efektów zmian – na co uważać?

Blok 4.

 • Co to jest AAR (After Action Review) i jak wygląda przeprowadzenie spotkanie zgodnie z regułami tej techniki?
 • Sytuacje kryzysowe w zmianie
 • Kompleksowa zmiana w firmie – studium przypadku

Informacje organizacyjne

Ilość uczestników w grupie: do 7 osób

Grupa pracowników: kadra kierownicza

Czas trwania: 4 bloki x 1,5 godziny = 6 godzin

Forma szkolenia: platforma – webinarium

Realizując dla Państwa ten warsztat możemy uzgodnić indywidualne potrzeby i specyfikę. Następnie przygotujemy zdalne szkolenie dla Państwa pracowników. Prosimy o skorzystanie z ZAPYTANIA OFERTOWEGO lub kontakt z naszymi doradcami:

tel. kom. + 48 503 129 393

[email protected]

Zobacz inne nasze SZKOLENIA ON-LINE