miłość w areszcie domowym

Kobieta samotnie wychowująca mężczyznę

Nasze ogrody i życie w pandemii

Przede wszystkim zadajmy sobie pytanie… Jak wygląda Twój plan na dziś? Należy pamiętać, że praca zdalna, mieszkanie z partnerem i wychowywanie dzieci to obszary, które wymagają dobrego planowania. Po to, by mogły razem współgrać. Szkolenie online KOBIETA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCA MĘŻCZYZNĘ pokazuje, jak można tego dokonać.

Co ciekawe, każdy z nas ma swoje trzy ogrody: pracę, rodzinę / życie w społeczeństwie oraz trzeci ogród – JA. Nierzadko zdarza się, że na skutek nawału obowiązków i codziennych spraw zaniedbujemy nasz ogród JA.

Ten trzeci obszar zwykle bywa zaburzony u osób pracujących na wysokich stanowiskach. Podczas webinaru uczestnicy zmierzą się z faktem, iż w obecnej sytuacji pandemii życie razem zaczyna być dla wielu z nas niezwykle skomplikowane. Szkolenie to pokazuje metodykę załatwiania spraw, które nigdy nie były w Twojej relacji załatwiane. Powodem niedogrania pewnych kwestii w związku może być np. pęd życia.

Dogadać albo pozabijać w kwarantannie

W sytuacji izolacji i kwarantanny wyjścia są dwa: albo się zrozumiemy albo pozabijamy. Właśnie teraz następuje bardzo szybka katalizacja wszystkiego, co się dzieje w związku. Szkolenie dostarczy uczestnikom dyskusji sprowadzanej do formy użytkowej.

Wskazane jest, żeby w warsztatach brały udział dwie osoby z pary. Możliwe jest także odtworzenie drugiej połówce nagrania z webinaru. Bardzo prawdopodobne, że jednej osobie zaproponowane metodyki i narzędzia przypadną do gustu, a drugiej nie. Ważne, by mieć świadomość, że każdy ma prawo się nie zgodzić z prezentowanym modelem postępowania. Szkolenie ujawnia parę ważnych disclaimerów. Trener przekonuje do innego podejścia negocjacyjnego – nie win-win, a lose-lose. Przypomina on również, że w związku nie chodzi o to, by wygrać i postawić na swoim. Swoimi założeniami webinar KOBIETA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCA MĘŻCZYZNĘ odchodzi od hołdowania patriarchalnemu układowi w związku oraz oducza sformułowań typu „mężczyzna POMAGA kobiecie”.

Emocje i wolność w areszcie domowym

Na szkoleniu trener nauczy Państwa właściwego planowania czasu dla siebie. Na przykład na czytanie książki, czy po prostu zajęcie się sobą w domu. Dzięki temu poprawi się więź między Wam a waszymi partnerami. Być może będą Państwo zaskoczeni, z kim żyją. Również praca nad rodzajami intymności jest tutaj bardzo istotna. Omawiane tematy będą dotyczyły prawa do posiadania odmiennego zdania oraz pokażą, w jaki sposób odchodzić od napięć. Prezentujemy tutaj ciekawe metodyki oraz narzędzia, nie będzie to pusta opowiadanka.

Najważniejsze, to zrozumieć stan, w którym obecnie jesteśmy. Zrozumieć, skąd biorą się nasze emocje oraz świadomość, że mamy prawo, by je mieć. Szkolenie KOBIETA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCA MĘŻCZYZNĘ to zaproszenie do powrotu pamięcią do czasu, kiedy wzajemnie poznawaliśmy swojego partnera.

Sentymentalna podróż do narracji z początków, przypomnienie sobie, co się wtedy działo. Podczas webinaru odpowiedzą sobie Państwo na pytania, dlaczego jesteście razem oraz dowiedzą się, jak zorganizować funkcjonowanie dzieci. Należy pamiętać, by w komunikacji dzieci traktować jak dorosłych. Jest to bardzo potrzebne. Trener podpowie, jak organizować czas dzieciom, tym młodszym szczególnie. Podkreśli również znaczenie drobnych gestów, które w czasach koronawirusa znacznie zwiększyły swoją wartość.
  

 Jak podczas kwarantanny poprawić lub / i wzmocnić domową więź?

 Czas trwania: 2 godziny

  • Trzy ogrody w zamknięciu
  • Dorośli i dzieci – czyli jak radzimy sobie w czterech ścianach?
  • Zmiany i budowanie samooceny w związku
  • Kompatybilność – czy potrafimy współpracować?
  • Intymność: emocjonalna, intelektualna, fizyczna
  • Stabilność – czy razem pokonamy fale?
  • Komunikacyjne tips & trics
  • Czas na jakość, czyli jak wykorzystać czas spędzony w domu na pracę nad naszą relacją?

Informacje organizacyjne

Ilość uczestników w grupie: do 10 osób

Grupa pracowników: wszyscy pracownicy

Czas trwania: 2 godziny

Forma szkolenia: platforma – webinarium

W celu realizacji szkolenia prosimy o skorzystanie z ZAPYTANIA OFERTOWEGO lub kontakt z naszymi doradcami:

tel. kom. + 48 503 129 393

[email protected]

Zobacz wszystkie nasze SZKOLENIA ON-LINE