higiena mentalna

Heavy Mental

Heavy Mental – czyli o higienie mentalnej

W dzisiejszych czasach kult „fit” pochłania większość naszej energii i czasu. Na zęby pasta wybielająca, na włosy pasta modelująca – ale to już po odżywce. Zwłaszcza, że użyłeś szampon z magiczną formułą. Następnie krem do rąk, krem do stóp, peeling, kąpiel, SPA, fitness klub. Kiełki na talerzu, masaż tajski, opalanie z filtrem. W pogoni za doskonaleniem powłoki często zapominamy o higienie i profilaktyce mentalnej. Webinar HEAVY MENTAL zachęca do odpowiedzi na pytanie – Ile czasu poświęcasz na poranną toaletę? 20 minut rano, 20 minut wieczorem? Tyle samo jeszcze w ciągu dnia? W sumie daje to ok. 1h na sprawy związane z toaletą ciała. A zauważmy, że na higienę mentalną tego czasu brakuje. Zamiast pracować nad pewnością siebie, uciekamy w Social Media.

Często nie potrafimy już nawet spędzać czasu sami ze sobą. Znacznie chętniej wyłączamy mózgi patrząc w migający ekran telewizora. Jest wiele spraw, które moglibyśmy robić lepiej w tej materii.

Webinar HEAVY MENTAL koncentruje się nad nauką higieny mentalnej

Podczas tego niezwykłego spotkania uczestnicy będą mieli okazję przejść przez różnego rodzaju techniki związane z podejściem i filozofią stoicką. Ważne jest to, na co mamy wpływ, a na co nie. Warto zauważyć, że dwa miesiące temu życie mogłoby się wydawać banalne. Natomiast w tym momencie wielu z nas zadaje sobie pytania: Dlaczego tak się stało? Dlaczego mi się to zdarzyło?

Trener nauczy Państwa praktyki wdzięczności oraz odpowiadania na pytanie – Za co możemy być wdzięczni? Z uwzględnieniem płci i branży. Podczas webinaru omówione zostaną także techniki radzenia sobie ze stresem. Trener pokaże, jak kształtować dobre nawyki dotyczące poranków, poruszając przy tym koncepcję Hala Elroda (Cud poranka). Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać swój czas, zapoznają się z technikami dotyczącymi czynności porannych. Dodatkowo dowiedzą się jak tworzy się poczucie szczęścia i jak je kształtować.

Co więcej, podczas webinaru zostanie poruszona tematyka mindfullness, techniki relaksacyjne oraz medytacja.

 Jak żyć ze sobą długo i szczęśliwie?

 Czas trwania: 2 godziny

Zastanów się, kim jesteś. Przede wszystkim jesteś istotą ludzką i nie masz większej mocy niż swój rozumny wybór,
który kontroluje wszystkie inne rzeczy i nie ma nad sobą żadnego innego władcy.

Epiktet

  • Szczęście – największa zagadka ludzkości
  • Dlaczego wypalamy się osobiście i zawodowo?
  • Ty, czyli kto? Najważniejsza kartka w życiu
  • Stoicyzm w XXI wieku
  • Heavy mental – czyli Twoja nowa rutyna mentalna

Informacje organizacyjne

Ilość uczestników w grupie: do 10 osób

Grupa pracowników: wszyscy pracownicy

Czas trwania: 2 godziny

Forma szkolenia: platforma – webinarium

W celu realizacji szkolenia prosimy o skorzystanie z ZAPYTANIA OFERTOWEGO lub kontakt z naszymi doradcami:

tel. kom. + 48 503 129 393

[email protected]

Zobacz wszystkie nasze SZKOLENIA ON-LINE