zarządzanie zespołem online

zarządzanie zespołem szkolenie online

Szkolenie online dla każdego menadżera – zdalne zarządzanie zespołem

Zarządzanie zespołem szkolenie online to skuteczny sposób na to, jak podnieść kwalifikację u osób, które pracują na stanowisku kierowniczym. Szkolenia z zarządzania zespołem przyczynią się do tego, że przydzielanie obowiązków oraz motywowanie pozostałych pracowników wpłyną korzystnie na efekty osiągnięte przez całą firmę. Szkolenia online, które prowadzimy dla menedżerów to możliwość zdobycia cennych umiejętności bez potrzeby wychodzenia z domu, co podczas pracy w formie zdalnej jest szczególnie ważne.

Kurs zarządzania zespołem zdalnym

Bardzo wymagającym zajęciem jest samo zarządzanie działaniem kilku osób. Skuteczne zarządzanie zespołem zdalnym jest jeszcze większym wyzwaniem, ale w aktualnych czasach spora liczba menedżerów musi działać właśnie w ten sposób. Na szczęście szkolenia dla firm z zarządzania zespołem online pozwalają sprawić, że każdy menedżer wie, jak podołać temu zadaniu. Prowadzony przez nas kurs zarządzania zespołem pozwala dowiedzieć się, w jaki sposób komunikować się z wirtualnym zespołem oraz delegować cele i zadania, a także kontrolować postępy.

Jeśli większość zespołu pracuje w trybie zdalnym, warto również wtedy postawić na rozwój pracowników. W tym celu proponujemy na przykład kurs obsługi klienta online, który również bardzo chętnie zorganizujemy dla pracowników Twojej firmy.

Program i organizacja szkolenia Zdalne zarządzanie zespołem
  

 Blok 1. Zespół wirtualny – czyli organizacja pracy i wyzwania dla lidera

 Czas trwania: 2 godziny

 • Różnice w zarządzaniu zespołem klasycznym a rozproszonym
 • Lider zespołu rozproszonego – czyli najważniejsze wyzwania
 • Psychologia pracownika w zespole rozproszonym
 • Twoje konkretne cele i problemy w zarządzaniu zespołem wirtualnym. Uczestnicy wylistują prawdziwe problemy, jakie napotykają podczas pracy w zespole rozproszonym. Czyli określą pola, w których chcieliby podnieść swoje umiejętności. Do tych obszarów wypracują z trenerem rozwiązania
 • Najlepsze narzędzia komunikacji z zespołem

a) Komunikacja ustna (synchroniczna) – telefony, video konferencja, czat, Slack
b) Komunikacja pisemna (asynchroniczna) – e-maile, raporty, dokumenty on-line, pliki współdzielone

 • Jak często i w jakiej formie kontaktować się z pracownikami?
    

 Blok 2. Delegowanie celów i zadań

 Czas trwania: 2 godziny

 • Jeżeli zespół ma efektywnie pracować, każdy jego członek musi precyzyjnie znać i rozumieć cel, do którego dąży. Przede wszystkim menadżer powinien wiedzieć, jak ten cel przekazać oraz upewnić się, iż jego słowa zostały właściwie odebrane
 • Jak delegować zadania na odległość?
 • Metody delegowania zadań
 • GRA wygraj online. Uczestnicy będą zaproszeni do wykonania zadania, porozumiewając się wyłącznie za pomocą komunikatorów. Będą wspólnie pracować nad jednym projektem, nie mając jednak w trakcie pracy bezpośredniej styczności z innymi grupami. Ćwiczenie pokazuje umiejętności kierownicze i komunikacyjne przy użyciu narzędzi elektronicznych, takich jak komunikatory, mail etc.
    

 Blok 3. Kontrola, feedback i motywacja

 Czas trwania: 2 godziny

 • Formy kontrolowania realizacji zadań – czyli jak to robić w sposób motywujący
 • Feedback pozytywny i negatywny w praktyce
 • Rozmowy nastawione na osiągnięcie przez pracownika rezultatu
 • Budowanie dobrej atmosfery i więzi w zespole wirtualnym
 • Trudne case’y uczestników szkolenia i pomocne rozwiązania

Informacje organizacyjne

Ilość uczestników w grupie: do 10 osób

Grupa pracowników: kadra kierownicza

Czas trwania: 3 bloki x 2 godziny = 6 godzin

Forma szkolenia: platforma – webinarium

Realizując dla Państwa ten warsztat możemy uzgodnić indywidualne potrzeby i specyfikę. Następnie przygotujemy zdalne szkolenie dla Państwa pracowników. Prosimy o skorzystanie z ZAPYTANIA OFERTOWEGO lub kontakt z naszymi doradcami:

tel. kom. + 48 503 129 393

[email protected]

Zobacz inne nasze SZKOLENIA ON-LINE