Mikołaj Dla Managera – konferencja 2014 – Transgresje Managera

Konferencja Mikołaj dla Managera 2014 – czyli czas prezentów

Czas odbywania się konferencji firmy Kreator to czas prezentów! Dlatego z tej okazji przeprowadziliśmy spotkanie z naszymi wspaniałymi klientami 8 grudnia 2014 r. Była to konferencja Mikołaja dla Managera pod tytułem „Transgresje Managera”.

Wierząc w to, że inspirujące idee mogą zmienić życie, przygotowaliśmy bardzo interesujące wystąpienia. Dlatego głównym tematem spotkania były transgresje, czyli przekraczanie granic. Przede wszystkim skupiliśmy się na tworzeniu nowego, działaniach twórczych i ekspansywnych.

Konferencja MDM 2014 – Prelegenci

Naszą konferencję zaszczyciły wspaniałe osobistości. Przed naszymi klientami występowały osoby z różnych branż, z różnych obszarów. Poniżej znajduje się lista prelegentów:

Katarzyna Grzempowska

Założyciel i prezes zarządu firmy KREATOR. Posiada duże doświadczenie praktyczne w działalności biznesowej. W szczególności praktyk umiejętności handlowych i menedżerskich.
Zwłaszcza jako trener szkoleń biznesowych i konsultant stworzyła oraz zrealizowała projekty rozwojowe dla kilkudziesięciu firm. Przede wszystkim jej obszary specjalizacji to zarządzanie organizacjami, doskonalenie kompetencji menedżerskich i handlowych.
Z wykształcenia absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła dwa fakultety – psychologię i polonistykę. Dodatkowo pracowała jako wykładowca psychologii na uczelniach wyższych. Miłośniczka sportu i literatury.

Temat wystąpienia: „Progi nieznanego. O transgresji”.

  • Dlaczego warto wychodzić poza schematy oraz nawyki?
  • Transgresje i małe akty stwarzania
  • Transgresja w pigułce – 10 zasad dla Managerów

Michał Drożdż

Trener biznesu oraz Design and Development Director w firmie ROVESE S.A. (Cersanit, Opoczno, Meissen).
Odpowiadał za powstanie unikatowych projektów procesów organizacyjnych. W szczególności zostało to potwierdzone główną nagrodą w konkursie DME AWARD.
Przede wszystkim nadzorował wdrożenia kilkuset produktów konsumenckich dla różnych branż. Od produktów masowych do wielkogabarytowych maszyn produkcyjnych.
Dodatkowo autor artykułów do prasy branżowej. W szczególności dla Harvard Business Review (Polska), ThinkTank (TTDesign), 2+3D, „i”, MeblePlus. Był Jurorem w konkursach wzorniczych, m.in. w Young Design.
Przede wszystkim charakteryzuje go holistyczne spojrzenie na świat i biznes. Uważa, że ludzie są najważniejsi, a procesy pasjonujące.

Temat wystąpienia: „Jak pokochać chaos?”

  • Kiedy chaos jest szansą na innowację procesową?
  • Dlaczego musimy przekraczać granice własnej sfery bezpieczeństwa?

Tomasz Szpikowski

Przedsiębiorca, prezes zarządu Bergman Engineering, członek Polskiej Rady Biznesu.
Przede wszystkim cieszy się uznaniem na rynku pracy jako charyzmatyczny przywódca oraz zaufany partner biznesowy. W szczególności znany z osiągnięć – Tytuł Przedsiębiorcy roku Ernst & Young w kategorii nowy business w 2003 roku. Dodatkowo Nagroda Johny Walker – „Keep Walking”.
Należy pamiętać, że Tomasz Szpikowski był współzałożycielem firmy Work Service S.A., w której przez 10 lat był Prezesem Zarządu. Poprowadził firmę ścieżką sukcesów, nagród i wyróżnień do pozycji lidera na rynku pracy. Następnie w 2005 roku założył Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, która zrzesza 50 Agencji Pośrednictwa Pracy.
Ukończył Zarządzanie Kadrami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wykłada na uczelniach wyższych – biorąc za przykład własną ścieżkę, uczy młodych ludzi przedsiębiorczości i zachęca do odważnych wyzwań. Prywatnie pasjonuje się motoryzacją, bierze udział w rajdach samochodowych i gra w tenisa.

Temat wystąpienia: „Granice biznesu – z doświadczeń przedsiębiorcy”.

  • Jakie granice musi przekroczyć biznesmen, by osiągnąć sukces?
  • Z czym musi się zmierzyć oraz na co powinien uważać?

Bartosz Zamirowski

Przede wszystkim manager, konsultant i trener biznesowy. Zarządza firmą doradczą BizLab. Dodatkowo współpracuje z firmą KREATOR.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w korporacjach zagranicznych oraz w firmach polskich. Od wielu lat zajmuje funkcje w zarządach firm. W szczególności był Prezesem Zarządu grupy kapitałowej, odpowiadał za działalność kilkunastu spółek handlowych, produkcyjnych i deweloperskich. Wcześniej pracował jako przedstawiciel handlowy, szef sprzedaży, dyrektor marketingu, dyrektor handlowy.
Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku Zarządzanie w Sporcie. Dodatkowo studia MBA na Wrocławskiej Akademii Ekonomicznej i studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Autor publikacji naukowych na temat misji organizacji. Szczególnie pasjonuje się sportem, literaturą, muzyką i lotnictwem.

Temat wystąpienia: „W drodze na managerski szczyt”

  • Jakie granice musisz przekroczyć, by tam się dostać?
  • A tak w ogóle, gdzie on jest?

Konrad Imiela

Aktor i reżyser. Od roku 2003 związany z Teatrem Muzycznym Capitol. Początkowo jako aktor, a od 2006 także jako dyrektor naczelny i artystyczny. Wykładowca Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST.
Znany jako współtwórca Formacji Chłopięcej Legitymacje oraz kompozytor i autor piosenek. Należy pamiętać,  że  w 2006 roku ukazała się jego debiutancka płyta solowa pt. „Garderoba męska”. Jest współtwórcą scenariusza i reżyserem musicalu „Śmierdź w górach”, wielu spektakli muzycznych. Przede wszystkim „Hair”, „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami”, „Trzy wesołe krasnoludki” wg Jana Brzechwy. Dodatkowo wspólnie z żoną Agnieszką jest tłumaczem librett i tekstów piosenek do „Hair” i „Nine”, wystawianych na scenie Capitolu.
Jest absolwentem wrocławskiej PWST. Aktor wrocławskich teatrów: Polskiego, K2, Teatru Nr12 oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. W latach 1992-1995 prowadził telewizyjny program dla młodzieży „Truskawkowe Studio”.
Role filmowe: „Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy”, „Dublerzy” oraz w serialach telewizyjnych.

Temat wystąpienia: „Ile jest managera w artyście, a artysty w managerze?”

  • Kiedy zdolności artystyczne pomagają w byciu managerem?
  • Eksternistyczny kurs aktorski dla managerów.

Zobacz również Mikołaj dla Managera 2015.